REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jakie laptopy Polacy kupowali na święta?

11.01.2012
16:12
REKLAMA
REKLAMA

Prawie 32 miliony złotych – taką sumę (według TradeWatch.pl) zostawili łącznie użytkownicy portalu Allegro, którzy podczas grudniowych (i świątecznych) szaleństw zdecydowali się na zakup nowego komputera przenośnego. Wbrew powszechnemu przekonaniu o spadku zainteresowania tego typu urządzeniami, okazały się być one doskonałym prezentem świątecznym lub sposobem na spożytkowanie pieniędzy, które otrzymaliśmy na święta.

Łącznie właścicieli znalazło prawie 15 tysięcy nowych laptopów (z czego prawie 1000 z nich 19. grudnia) i pomimo mody na mobilność okazało się po raz kolejny, że głównym przeznaczeniem laptopa jest obecnie zastąpienie komputera stacjonarnego, o czym świadczy przekątna ekranu większości kupowanych notebooków – 15″ raczej trudno nazwać prawdziwie przenośnym.

Nie mieliśmy też w większości zbyt wielkich wymagań odnośnie parametrów – w większości wystarczał nam procesor i3 lub i5 (choć sporo osób zdecydowało się na „inny procesor”), a 4GB RAM za wystarczające uznało prawie 40% kupujących.

Walkę producentów wygrał w tym przypadku zdecydowanie Asus, którego logo można było odnaleźć na prawie co trzecim zakupionym komputerze. Z prawie dwa razy gorszym wynikiem grudzień zakończył na Allegro Dell, a za nim, z rezultatami w okolicach 10% znaleźli się Acer, HP, Lenovo oraz Toshiba. Co ciekawe, Samsung stanowił zaledwie 5% wszystkich sprzedanych urządzeń.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA