REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

CES 2012: Telewizor LG zadziała też jako konsola do gier

11.01.2012
21:16
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli w tym roku planujesz zakup telewizora LG, czeka cię miła niespodzianka. Wybrane modele będą oferowały gry z usługi Gaikai. Usługa specjalizuje się w strumieniowaniu gier PC na dużo mniej wydajne sprzęty.

Nowy trend na rynku gier wideo to tak zwane gry strumieniowane. Po co ci drogi komputer lub konsola, skoro tą samą grę, z tą samą oprawą graficzną, można uruchomić na netbooku lub tablecie? Jedyne, co jest potrzebne, to bardzo wydajne łącze internetowe, które pozwoli na strumieniowanie na urządzenie oprawy audiowizualnej w rozdzielczości HD oraz na błyskawiczne reakcje na wciskanie przycisków przez gracza.

Gaikai ma szansę na popularyzację, bowiem usługa będzie zintegrowana z telewizorami LG. Umowa partnerska została ogłoszona na targach CES 2012. Skorzystają na niej osoby, które w 2012 roku kupią telewizory z serii Smart TV, takie jak LG Cinema 3D TV.

Gry będzie można kupować (a raczej dostęp do nich) bezpośrednio z interfejsu telewizora. Niestety, nie udało nam się dowiedzieć czy usługa będzie dostępna również w Polsce. Gaikai jednak nie wprowadza restrykcyjnych blokad regionalnych, zgadujemy więc, że i my na tym skorzystamy.

Źródło

 

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA