Tech

Arkadium będzie robić gry dla Microsoftu

W internecie pojawiła się informacja o tym, że jeden z dwudziestu największych producentów gier na świecie, Arkadium, podpisał trzyletni kontrakt z Microsoftem.

Dziesięcioletnia firma Arkadium będzie tworzyć gry na już istniejące i przyszłe platformy Microsoftu. Będą to zarówno gry komputerowe jak i mobilne z przeznaczeniem na telefony i tablety. Szef firmy, Kenny Rosenblatt zdradził, że 40 – 50% ze 120 pracowników Arkadium będzie od teraz pracować nad tworzeniem aplikacji dla giganta z Redmond. Największe pole do popisu daje deweloperom Windows 8, desktopowy system operacyjny dedykowany urządzeniom dotykowym.

Arkadium tworzyło już w przeszłości gry dla Microsoftu, a dokładniej dla MSN, Binga i Microsoft Messengera. Firma jest też deweloperem gier na Facebooka, iPhone’a i iPada, posiada 10 milionów graczy na całym świecie.

Microsoft podpisał umowę z firmą Rosenblatta, gdyż liczy na to, że dzięki wprowadzeniu możliwości rozrywki poszerzy grono odbiorców swoich przyszłych produktów, szczególnie telefonów z systemem Windows Phone i komputerów opartych na Windows 8. W marketach aplikacji mobilnych na iOS i Androida jest już ponad 500 tysięcy aplikacji. Windows Phone Marketplace niedawno świętował przekroczenie około 1/10 wielkości sklepów konkurencji, 50 tysięcy aplikacji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst