Tech

Android 4.0 na 0,6% urządzeń, Gingerbread na ponad 50%

Po opublikowaniu dzisiejszych informacji dotyczących udziału poszczególnych wersji Androida, Google ma powody jednocześnie do radości i zmartwienia. W stosunkowo krótkim czasie najnowszej wersji oznaczonej numerem 4.0 udało się bowiem trafić na 0,6% urządzeń (co w obliczu łącznej ilości wszystkich telefonów i tabletów z tym systemem jest bardzo dobrym wynikiem), natomiast z drugiej strony, problem braku aktualizacji dla większości dostępnych telefonów staje się coraz bardziej wyraźny.

Dwie najpopularniejsze wersje oprogramowania – 2.3 oraz 2.2 skupiają wprawdzie większość smartfonów i tabletów z Androidem, zajmując odpowiednio 55% (dla wszystkich wersji od 2.3.3 do 2.3.2) oraz 30,4% (dla wersji 2.2), mających w większości ponad rok. Problemem pozostają także urządzenia ze starszymi wydaniami systemu, wśród których najliczniejszy jest Android 2.1, znajdujący się na 8,5% urządzeń.

Nieszczególnie za to powiodło się wersji Honeycomb, której udało się trafić w ciągu roku zaledwie na 3,3% tabletów, przy czym poszczególne jej wersje (3.1, 3.2, 3.3) nie są w stanie przekroczyć nawet progu 2%.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst