REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

400 milionów użytkowników Google+ w 2012 roku? To możliwe

REKLAMA
REKLAMA

Paul Allen, nieoceniona postać, jeśli chodzi o badanie ilości użytkowników na podstawie zarejestrowanych nazwisk, opublikował swoje kolejne badania i przewidywania, według których możliwość, że Plus w 2012 roku będzie miał 400 milionów użytkowników jest całkiem prawdopodobna. Dla przypomnienia – w listopadzie Google podał, że Plusa używa ponad 40 milionów osób, co zgadzało się z obliczeniami Allena.

Według jego badań tempo przyrostu nowych użytkowników na Plusa wciąż dynamicznie rośnie i obecnie jest ich ponad 77 milionów. Przy zachowaniu obecnego tempa przyrostu pod koniec 2012 roku Plus powinien mieć 297 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Jednak z racji tego, iż tempo przyrostu wciąż rośnie, a Google integruje Plusa z coraz większą ilością usług (wyszukiwarka, YouTube, Android 4), dodaje wiele nowych funkcji w odpowiedzi na zapotrzebowanie i coraz mocniej go reklamuje (na przykład przez Hangouty ze znanymi osobami i obecność celebrytów), Allen przewiduje, że do końca roku będzie miał 400 milionów użytkowników.

Widać strategia Google’a, w której Google+ staje się centrum wszystkich usług i w ten sposób przyciąga do siebie użytkowników przynosi skutki.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA