REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Windows Phone Marketplace ma już 50 tysięcy aplikacji

27.12.2011
22:11
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft udostępnił radosną nowinę pod koniec roku, market aplikacji mobilnych jego systemu mobilnego przekroczył kolejną okrągłą sumę.

Windows Phone Marketplane, sklep z aplikacjami na telefony komórkowe z systemem od Microsoftu uruchomiony został 14 miesięcy temu. Ostatnie dziesięć tysięcy aplikacji zostało dodanych w niewiele ponad miesiąc. Microsoft tym bardziej cieszy się z zaistniałej sytuacji, gdyż analizy wskazywały, że do magicznych pięćdziesięciu tysięcy dojdzie w styczniu przyszłego roku. Przyrost nowych pozycji w sklepie nabiera przyspieszenia, w ciągu ostatnich 90 dni dodano 17 276 aplikacji, z czego niemal połowę w ostatnich 30 dniach.

Dokładnie według najnowszych danych, w Marketplace jest już 50 126 pozycji. 57% z nich jest darmowych, średnia kwota jaką należy zapłacić za aplikację na WP to 1.66 dolara. Aktualny wzrost marketu to 213 programów dziennie.

Windows Phone z miesiąca na miesiąc coraz prężniej się rozwija. System Mango z oznaczeniem 7.5 jest udostępniany większości telefonów z WP. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka godnych uwagi telefonów z systemem Microsoftu – HTC Radar, HTC Titan czy Samsung Focus S.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA