REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sprzedaje się mniej gier na PlayStation Vita na fizycznych nośnikach, niż konsol

23.12.2011
15:35
REKLAMA
REKLAMA

Szeroko komentowane pierwsze dwa dni sprzedaży nowej przenośnej konsoli od Sony (a właściwie to urządzenia wielofunkcyjnego) mówią o 325 tysiącach sprzedanych sztuk. Co ciekawe gier na Virę w tym samym czasie sprzedało się 300 tysięcy. Wskaźnik stosunku ilości konsol do kupionych gier wynosi więc 0,92.Dla Nintendo 3DS wyniósł on 0,96, a dla PSP 1,06.


Patrząc więc chronologicznie wskaźnik maleje, a przy premierze konsoli konsumenci niekoniecznie kupują od razu chociaż jedną grę, co jeszcze do niedawna wydawało się logiczne. Jednak Vita mocno wskazuje trend odchodzenia od gier na fizycznych nośnikach. PlayStation posiada rozbudowany system kupowania gier przez internet i ściągania ich bezpośrednio na urządzenie. Użytkownicy są tego coraz bardziej świadomi.

Potwierdza to jednoczesna duża sprzedaż dedykowanych Vicie kart pamięci. Użytkownicy zaopatrują się w nie, by móc swobodnie korzystać z zasobów PlayStation Store.

Fizyczne nośniki od jakiegoś czasu odchodzą w niepamięć i stwierdzenie, że niedługo sprzedaż przeniesie się do internetu nie będzie na wyrost.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA