REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Obsługa LTE w Windows Phone już na początku przyszłego roku

30.12.2011
20:06
REKLAMA
REKLAMA

Trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że Microsoft oraz jego partnerzy produkujący urządzenia z Windows Phone muszą pod wieloma względami gonić konkurencję i lepiej, żeby stało się to prędzej niż później. Jedną z doskonałych okazji do nawiązania wyrównanej walki z resztą stawki będzie wprowadzenie zarówno sprzętowej, jak i programowej obsługi LTE, czego według najnowszych informacji możemy doczekać się już na samym początku przyszłego roku.

Zgodnie z przeciekiem pochodzącym ze strony WinSupersite, prezentacja nowej serii urządzeń wspierających najnowszą technologię transmisji danych ma odbyć się już w przyszłym miesiącu, podczas dorocznej konferencji CES. Wśród nich znajdą się produkty Nokii (Ace), HTC (Radiant) oraz Samsunga (Mendle). Wszystkie z nich mają trafić na rynek amerykański jeszcze przed połową 2012 roku, przy czym najprawdopodobniej pierwsza z nich będzie nowa Nokia, której premiera wyznaczona została na drugi tydzień marca.

Nie jest jeszcze pewne, kiedy ostatecznie telefony te trafią na pozostałe rynki (w tym europejski) i czy obsługa LTE będzie wiązała się z wyraźną aktualizacją oprogramowania systemowego (zapowiadane na pierwszą połowę 2012 roku „Tango) czy  też wyłącznie drobnymi modyfikacjami. Jeśli jednak uda się wprowadzić którekolwiek z tych urządzeń w miarę szybko, Windows Phone nie będzie już musiał (przynajmniej pod tym względem) z daleka oglądać pleców swoich konkurentów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA