REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nokia pracuje nad LTE, ale Windows Phone 7 jest w tym przeszkodą

13.12.2011
13:26
REKLAMA
REKLAMA

Nokia, w ramach swojego powrócenia na rynek, pracuje nad obsługą sieci LTE, która w Stanach Zjednoczonych jest kluczowa – dwie z trzech największych sieci, Verizon i AT&T współpracują z Nokią. Sieci te posiadają bogate oferty smartfonów z Androidem działających z LTE, co w Europie nie jest standardem, ale w Stanach Zjednoczonych jest coraz mocniejszym i rozpoznawalnym argumentem sprzedażowym. Jest jednak duży problem; Microsoft nie przewidział na razie takich możliwości i nie wspiera LTE. 

Bardzo prawdopodobne, że kolejny model iPhone’a będzie posiadał wsparcie dla LTE, i jeśli Nokii nie uda się do tego czasu wprowadzić Lumii z LTE na rynek amerykański to będzie tam przegrana. Tam Nokia, w przeciwieństwie do Europy, nie znaczy nic i klienci nie mają wystarczających powodów, by kupować jej smartfony, tym bardziej bez nowoczesnych i rozwijających się w dynamicznym tempie rozwiązań.

To pokazuje, jak desperackim krokiem był mariaż Nokii i Microsoftu – nowe Lumie to nie tyle gotowy produkt, ile smartfony testowane na konsumentach i „dopracowywane w locie”. Jeśli nie uda się szybko wprowadzić LTE, to sytuacja dla Nokii pozostanie bez zmian – rozpoznawalna w Europie, w Stanach Zjednoczonych nie znacząca praktycznie nic.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA