REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Instagram, popularne narzędzie do zdjęć zapowiedziane na Androida

08.12.2011
10:52
REKLAMA
REKLAMA

Instagram – niezwykle popularne narzędzie do obróbki i publikowania zdjęć w internecie, dostępne na platformę iOS, ukaże się w wersji na Androida.

Szef ekipy Instagram, Kevin Systrom, poinformował na wczorajszej konferencji LaWeb w Paryżu o chęci rozszerzenia odbiorców aplikacji o nową platformę – Android. CEO zdradził, że nad wersją dla systemu Google’a pracują już 2 z 6 osób zespołu.

Aplikacja ukazała się w markecie Apple 13 miesięcy temu i szybko zyskała szerokie grono fanów, co skutkuje 50 milionami użytkowników w chwili obecnej. Mobilna aplikacja pozwala na nadawanie filtrów zdjęciom i publikowanie ich w internecie. Dla wielu użytkowników telefonów z jabłuszkiem Instagram jest jedyną aplikacją do dzielenia się zdjęciami ze światem. We wrześniu tego roku ukazał się Instagram 2.0 na iOS, w którym zmieniono sposób wyświetlania filtrów, dodano obsługę zdjęć wysokiej rozdzielczości i przyspieszono silnik aplikacji.

Założyciele Instagram mają nadzieję na podwojenie ilości użytkowników dzięki wprowadzeniu wersji na Androida. Data premiery aplikacji nie jest znana.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA