REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google pracuje nad innowacyjnym urządzeniem wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość

20.12.2011
12:30
REKLAMA
REKLAMA

Jak podają źródła, w laboratoriach Google’a opracowywana jest koncepcja osobistego urządzenia, możliwego do noszenia nie tyle przy sobie co… na sobie.

Innowacyjne urządzenie ma być pewnego rodzaju okularami w grubych oprawkach, przypominającymi te noszone przez „normalnych ludzi”.  Opracowywany prototyp wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i skanuje to, co widzi użytkownik. Okulary od Google’a mają posiadać przezroczysty wyświetlacz i sprytnie ukryte w zausznikach przyciski. Dodatkowo mają się one łączyć z internetem, co ma umożliwić przechowywanie danych w chmurze. Dokładne przeznaczenie urządzenia nie zostało jeszcze zdradzone.

Projektowane przez inżynierów Google urządzenie zdaje się być możliwe do wykonania przy wykorzystaniu aktualnych osiągnięć technologii. Wszechobecne Wi-Fi, analizowanie skanowanego obrazu (np. Google Goggles) i przezroczyste wyświetlacze (opracowywane i prezentowane już przez Samsunga) przemawiają na korzyść urządzenia.

Nad innym urządzeniem wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość pracuje również Apple. Ono z kolei, podobnie jak najnowszy iPod Nano, ma być noszone przez użytkowników jak zegarek, na nadgarstku. Obie technologie, od Google i Apple, znajdują się aktualnie w fazie koncepcji.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA