REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Facebook przeprowadził się do Menlo Park

20.12.2011
20:35
REKLAMA
REKLAMA

Na oficjalnego bloga Facebooka trafiła informacja o zakończeniu przeprowadzki firmy do nowej siedziby w Menlo Park.

Nowy kampus nie jest do końca gotowy. Wciąż trwają zaawansowane prace wykończeniowe takie jak wyburzanie ścian celem stworzenia dużych otwartych przestrzeni czy przebudowa dziedzińca, na którym mają się później znaleźć 2 kawiarnie, gabinet lekarski i centrum fitness. Nowa siedziba jest znacznie większa od dotychczasowej. Kampus złożony z kilku budynków ma 57 akrów i może pomieścić do 6500 pracowników.

Przestrzenie budynków zostały specjalnie dostosowane celem osiągnięcia jak najwyższej produktywności i kreatywności pracujących. Z ciekawych rozwiązań należy podać brak zamkniętych biur, duże przeszklone pomieszczenia konferencyjne, malutkie pokoiki do rozmyślań i brainstormingu czy korytarze wypełnione tablicami do notowania.

Warunki pracy w Facebooku zawsze wzbudzały duże zainteresowanie. Dużo mówi się o przyjaznej atmosferze panującej w firmie, różnego rodzaju możliwościach spędzania wolnego czasu i wspomagania kreatywności oraz ciągłej obecności Marka Zuckerberga wśród reszty zespołu w open-space.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA