REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowej już wkrótce w Windows Phone

29.12.2011
16:43
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z największych dotychczasowych bolączek Windows Phone jest brak oficjalnego narzędzia umożliwiającego bezprzewodowe wykonanie kopii zapasowej, którą w późniejszym czasie będziemy mogli odtworzyć w przypadku przypadkowego usunięcia wszystkich zgromadzonych informacji lub też kradzieży naszego urządzenia. Na szczęście taka opcja może pojawić się w jednej z kolejnych aktualizacji mobilnego Windowsa, na co dowodem jest ogłoszenie Microsoftu, który poszukuje osób na stanowiska mające zajmować się rozwojem właśnie takiego projektu.

Nie wiadomo niestety zbyt wiele na temat samego rozwiązania i możemy jedynie domyślać się, że najbardziej prawdopodobnym efektem końcowym będzie rozszerzenie funkcjonalności usług Live ID oraz SkyDrive o możliwość zapisywania chociażby ustawień telefonu czy innych elementów do tej pory nie podlegających synchronizacji. W ten sposób użytkownicy mogliby w przyszłości decydować się na pozostanie przy systemie MS podczas wymiany telefonu, bez konieczności ponownej konfiguracji, co w chwili obecnej potrafi dość mocno dać się we znaki.

Na chwilę obecną możliwa jest synchronizacja jedynie wybranych danych z systemu, takich jak np. zdjęcia wykonane wbudowanym aparatem fotograficznym. Z drugiej strony istnieje natomiast opcja zdalnego odnajdywania i/lub ewentualnie usuwania wszystkich informacji, bez możliwości ich późniejszego odtworzenia. Dodanie kolejnych rozszerzeń dla tej funkcji byłoby więc posunięciem jak najbardziej rozsądnym i miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli na to zbyt długo czekać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA