REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Amazon podsumowuje sukcesy Kindle’ów

29.12.2011
17:20
REKLAMA
REKLAMA

Największa na świecie księgarnia internetowa opublikowała zbiór faktów dotyczący wielkości sprzedaży swoich produktów w ostatnich dniach.

Jeff Bezos, CEO Amazona ma prawdziwe powody do zadowolenia. Jego firma w grudniu sprzedała aż 4 miliony urządzeń Kindle (w tym wprowadzonych w połowie listopada tabletów Fire). Był to najlepszy miesiąc w historii Amazonu również z innych względów. 25 grudnia sprzedała się rekordowa liczba książek na Kindle w przeciągu jednego dnia. W kończącym się miesiącu sprzedano 175% publikacji względem grudnia poprzedniego roku. Prócz tego dwie z listy najpopularniejszych pozycji książkowych na czytniki (z miejsca 1 i 4) to książki opublikowane przez ich autorów jako niezależne wydawnictwa przy użyciu narzędzi publikacyjnych Kindle, co jest niemałym sukcesem przy ogromnej konkurencji ze strony dużych wydawnictw.

Urządzenia produkcji Amazonu były bardzo popularnym prezentem gwiazdkowym w tym roku. W Wielkiej Brytani, Francji, Hiszpanii i Włoszech na listach najbardziej pożądanych gadżetów królował wciąż jeszcze świeży tablet Kindle Fire.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA