REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Hołd dla Radiohead

26.06.2011
10:35
REKLAMA
REKLAMA

O Radiohead pisaliśmy już na Spider’s Web kilkakrotnie wcześniej. Ten niesamowity angielski zespół muzyczny w zasadzie w pojedynkę zmienia obraz współczesnego rynku muzycznego, co związane jest głównie ze sposobem dystrybucji muzyki, którą zespół tworzy. Radiohead to grupa o potencjale na wielomilionowe nakłady płyt, a od dłuższego czasu w sprytny sposób wymyka się spod jurysdykcji koncernów fonograficznych wydając kolejne albumy własnym sumptem w internecie z pominięciem biurokratycznych kolosów.

Radiohead za nic ma także wszelkie wypracowane przez długie lata istnienia rynku muzycznego konwenanse wydając płyty kiedy chce i w jaki sposób chce. Właśnie udostępnili kolejny kawałek w sieci – Staircase, który zapowiada koncert wideo „From the Basement” (drugi z serii, przy poprzednim albumie – In Rainbows – grupa także wydała koncert wideo z nowym materiałem, nagrany w studiu)

Jeszcze ciekawiej wokół Radiohead dzieje się aktualnie w serwisie YouTube. Grupa amatorskich artystów nagrywających i udostępniających swoje dzieła w YouTube nagrała niesamowitą wersję hymnu Radiohead – „Paranoid Android”. Klip powstał z kilkudziesięciu wykonań słynnego kawałka Radiohead. Całość robi świetne wrażenie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA