REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google wyszukuje w czasie rzeczywistym

19.03.2010
11:48
REKLAMA
REKLAMA

Wyszukiwarka jest podstawowym narzędziem pozwalającym odkryć stale rosnące zasoby informacji, dlatego Google stara się, aby dostarczała użytkownikom jak najświeższe, zrozumiałe i trafne wyniki wyszukiwania, bez względu na urządzenie, na którym są wyświetlane.

W grudniu zeszłego roku firma wprowadziła szereg nowości w domenie google.com, które uzupełniły wyniki wyszukiwania dynamiczną treścią pochodzącą z całej sieci, a od dzisiaj ta funkcja jest dostępna również w Polsce.

Od teraz, natychmiast po przeprowadzeniu wyszukiwania, będzie można sprawdzić najnowsze wpisy i aktualizacje z popularnych stron jak Twitter, MySpace czy FriendFeed, jak również nagłówki artykułów i postów z blogów opublikowanych kilka sekund wcześniej. Jeśli będą trafne, Google pokaże je na stronie wyników wyszukiwania.
Szukając na przykład informacji o znanej osobie, ulubionej drużynie sportowej lub ostatnich wydarzeniach politycznych – czy to najnowszy tweet, artykuł lub wpis na blogu, będzie można znaleźć je wszystkie w Google, tuż po ich opublikowaniu w sieci.

Dodatkowo, klikając na ?Najnowsze wyniki? lub wybierając ?Najnowsze? z menu opcji wyszukiwania, użytkownicy będą mogli zobaczyć całą stronę najnowszych tweetów, blogów, artykułów i innych aktualizacji treści z sieci. Można również filtrować wyniki wyszukiwania, wybierając „Aktualizacje”, aby zobaczyć jedynie nowości z micro-blogów, takich jak Twitter, FriendFeed, Jaiku i innych.
Funkcje wyszukiwania Google w czasie rzeczywistym opierają się na ponad tuzinie nowych technologii wyszukiwania, które umożliwiają przeglądanie ponad biliona dokumentów i przetwarzanie setek milionów aktualizacji każdego dnia. Oczywiście, nic z tego nie byoby możliwe bez wsparcia partnerów Google, takich jak Facebook, MySpace, Twitter, FriendFeed, Jaiku i Identi.cah.

Najnowsze wyniki wyszukiwania i nowe opcje wyszukiwania są również dostępne dla Iphone?a i urządzeń z platformą Android, przydatnych zwłaszcza w podróży, na przykład aby sprawdzić warunki na stoku, lub gdy stojąc w kolejce po bilety, czytamy najnowsze recenzje filmowe.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA