Tech

Sukces pierwszej, otwartej konferencji o internecie w działaniach HR

/Informacja prasowa/ Tuż przed Świętami odbyła się konferencja netHR poświęcona zagadnieniom możliwości zastosowania internetu w zarządzaniu personelem. Udział w konferencji wzięło ponad 200 osób, które miały okazję wysłuchać prezentacji 7 zaproszonych gości reprezentujących 6 firm. Tematy prezentacji dotyczył bardzo różnych zagadnień: od systemów wspierających rekrutację (HumanWay), przez testy online (Extended Disc), możliwości wykorzystania intranetu (LukasBank), strategię kampanii rekrutacyjnej w internecie (RedTie), po kampanię employer brandingową (Grupa K2 Internet).

Okazuje się, że możliwości zastosowań narzędzi internetowych jest wiele i tylko kwestią czasu jest ich popularyzacja. Prezentacje prelegentów można przejrzeć na stronie konferencji. W trakcie konferencji zaprezentowano wyniki BadaniaHR, które miało na celu sprawdzenie poziomu wykorzystania Internetu w działach firm związanych z rekrutacją i zarządzaniem personelem.
Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w panelu eksperckim dotyczącym wyników badania i podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.

Wnioski wypracowane podczas panelu dyskusyjnego można w skrócie przedstawić następująco:
? udział narzędzi internetowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie systematycznie rósł; efekt ten będzie stymulowany coraz liczniejszą grupą pracowników pokolenia Y, dla których internet jest naturalnym środowiskiem pracy;
? pytanie przed jakim stoją osoby z HR to już nie ?Czy korzystać z Internetu?, ale ? W jaki sposób z niego korzystać?;
? trendy jakie daje się wyraźnie zauważyć na polskim rynku to coraz większa popularność systemów do zarządzania rekrutacją (ATS), wykorzystanie internetu w komunikacji z pracownikami i kandydatami oraz w budowaniu wizerunku pracodawcy;
? dużą rolę w poszukiwaniu kandydatów spełniają serwisy pracy i portale społecznościowe; wciąż jednak atrybutami które decydują o wyborze portali jest ilość użytkowników oraz cena publikacji, mniejszą uwagę przywiązuje się do specjalizacji tematycznej tego medium;
? przewiduje się również wzrost znaczenia narzędzi typu e-learning czy testy rekrutacyjne online;
? największymi barierami we wdrażaniu narzędzi internetowych jest brak świadomości zysku z ich wykorzystania oraz brak wiedzy dotyczącej możliwości ich wykorzystania.

Portal HRstandard.pl przygotował dla uczestników prezent mikołajkowy ? ebook dwóch najpopularniejszych postaci światowej blogosfery w zakresie HR pt. ?Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR?. Wśród uczestników rozlosowano również upominki książkowe przygotowane przez firmę Wolters Kluwer.

Organizatorami konferencji byli: HRstandard.pl ? portal specjalistów branży HR oraz HumanWay.pl ? dostawca systemu do rekrutacji, który objął jednocześnie funkcję sponsora głównego konferencji. NetHR 2009 to pierwsza z cyklu otwartych, darmowych konferencji poświęconych Internetowi w działaniach Human Resources.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst