Tech

HTC Smart niesmartfon dla każdego z HTC Sense, nie z AndroidOS

HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca smartfony, zaprezentowała dzisiaj HTC Smart (Rome/Touch.B), telefon wyznaczający nowy standard w kategorii smartfonów: łatwy w użyciu, dostępny dla każdego. HTC Smart pojawi się w sprzedaży już tej wiosny na rynkach europejskich i azjatyckich. Będzie on wyposażony w nakładkę HTC Sense taką jaką znajdziemy na przykład w telefonach HTC Hero, jednak nie znajdziemy w nim Androida a platformę software’ową Qualcomm Berw Mobile.

HTC Smart charakteryzuje się kompaktową obudową i wykorzystaniem przyjaznego dla użytkownika interfejsu HTC Sense, stworzonego w oparciu o filozofię zdefiniowaną hasłami: ?Telefon dla mnie?, ?Zawsze blisko? i ?Odkrywaj nieoczekiwane?. HTC Smart umożliwia personalizację interfejsu ? indywidualne dostosowywanie urządzenia do własnych potrzeb i upodobań. Użytkownik może też, poza podstawowymi środkami komunikacji, takimi jak rozmowa, wiadomość tekstowa czy email, w prosty sposób odnaleźć najnowsze wpisy przyjaciół na serwisach społecznościowych.

Specyfikacja:
– procesor 300 MHz;
– 256 MB pamięci RAM i ROM;
– dotykowy ekran o przekątnej 2,8-cala;
– rozdzielczość QVGA;
– aparat 3 MPx z flashem LED i autofocusem;
– Bluetooth 2.0;
– gniazdo słuchawek 3,5 mm;
– slot kart microSD;
– bateria 1100 mAh zapewniająca 450 minut rozmów w sieci GSM lub 450 godzin czuwania;
– wymiary 104 x 55 x 12,8 mm;
– waga 108 gramy;
– praca w sieciach GSM 850/900/1800/1900MHz, UMTS 2100MHz;
– przesył danych przez GPRS EDGE oraz HSDPA.

Ceny telefonu jeszcze nie są znane. Widać, że nie wszystko w HTC kręci się do okoła Andorida. Firma zaczyna zauważać nadal spory rynek pseudo smartfonów (standardowych komórek z dużymi wyświetlaczami). Ciekawe jest jednak to, że HTC pozycjonuje Touch.B aka Smart jako smartfona. Ciekawe tylko, czy konsumenci dadzą się nabrać.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst