Tech

Windows 7 w MacOS X Snow Leopard

Wirtualizacja jest bliską mi dziedziną zainteresowań, dlatego pozwoliłem sobie na publikację informacji na temat VMware Fusion 3, desktopowej wersji maszyny wirtualnej, która dedykowana jest platformie MacOS X i w której można uruchamiać instancje np. najnowszego Windows 7.

 

VMware Fusion 3, najlepsze rozwiązanie do uruchamiania systemu Windows na komputerach Mac, będzie dostępne na całym świecie od 27 października tego roku, a już dziś można je zamówić. VMware Fusion 3 ułatwia użytkownikom przenoszenie na komputery Mac aplikacji Windows, w tym gier wymagających zaawansowanych funkcji graficznych, oraz ich uruchamianie i obsługiwanie w taki sam sposób, jak natywnych aplikacji.

 

VMware Fusion 3 zawiera ponad 50 nowych funkcji i rozszerzeń. Najważniejsze właściwości tego rozwiązania to:

  • Optymalizacja pod kątem systemu Snow Leopard. Zbudowany od podstaw z myślą o środowisku Mac, VMware Fusion 3 jest oparty na zaawansowanej architekturze Mac OS X Snow Leopard z nowym, 64-bitowym modułem rdzenia oraz obsługą bezpośrednią jądra 64-bitowego. Zapewnia to jeszcze lepszą obsługę aplikacji Windows na komputerach Mac.
  • Obsługa systemu operacyjnego Windows 7. VMware Fusion 3 będzie pierwszym produktem, który umożliwi użytkownikom komputerów Mac pełne wykorzystanie systemu Windows 7, włącznie z interfejsem Windows Aero i funkcją Flip 3D, obok systemu Mac.
  • Łatwe przełączanie. VMware Fusion 3 pozwoli przenieść całą zawartość komputera PC na komputer Mac w kilku łatwych krokach, bezprzewodowo lub za pomocą zwykłego kabla ethernetowego. Umożliwi to użytkownikom wykorzystanie wcześniejszych inwestycji w oprogramowanie Windows oraz dalsze korzystanie ze wszystkich potrzebnych programów.
  • Najwyższej klasy grafika trójwymiarowa. VMware Fusion 3 obsługuje oprogramowanie OpenGL 2.1 i DirectX 9.0c Shader Model 3, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać ze swoich ulubionych trójwymiarowych gier i aplikacji opartych na systemie Windows bez konieczności ponownego uruchamiania systemu.

Oprogramowanie VMware Fusion 3 można od dziś zamawiać na stronie www.vmware.com/fusion, oraz w sklepach internetowych Apple Online Store? (apple.com) i Amazon.com. Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 79,99$. Niedługo na stronie www.vmware.com/fusion zostaną również udostępnione aktualizacje poprzednich wersji VMware Fusion do VMware Fusion 3 w cenie 39,99 USD.

 

Specjalnie dla Ciebie przygotowałem także inne artykuły:
Google Chrome OS ? pokaz możliwości
Google Chrome 5.0
AndroidOS prawdziwie open source

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst