1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Skype w iPhone'owym AppStore

Dzisiaj w AppStore pojawił się oficjalny klient Skype’a, najpopularniejszego komunikatora na świecie. Aż dziw bierze, że użytkownicy iPhone’a musieli czekać na oficjalną aplikację Skype’a tak długo.

Skype to prawdziwy gigant wśród komunikatorów. Na koniec 2008 roku miał aż 405 milionów kont użytkowników, czyli aż o 47% więcej niż w 2007 roku. Każdego kwartału Skype przypisuje ponad 35 milionów nowych użytkowników. Mimo to Skype nie jest do końca udaną inwestycją EBay, które zakupiło tą luksemburską firmę w 2005 roku za 2,6 miliarda dolarów. Według BusinessWeek, szefowie EBay nie są zadowoleni z wolno rosnących przychodów ze sprzedaży – tylko 1,3% kwartalnie.

Dlatego inwestycja w smartfony jest ważna właściciela Skype’a, ponieważ duże nadzieje wiąże się VOIP (voice over Internet protocol), czyli rozmowami telefonicznymi przez Internet. W styczniu Skype pojawił się w Android Market dla telefonów z systemem operacyjnym Google Android. W lutym Skype poinformował, że telefony Nokii będą seryjnie wyposażone w klienty Skype’a. Dzisiaj Skype pojawił się dla urządzeń Apple – iPhone’a i iPod toucha. W maju planowany jest debiut Skype’a dla Blackberry.