1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Po testach HTC Touch HD

Zakończyłem właśnie testy HTC Touch HD, telefonu stylizowanego w wyglądzie na iPhone’a.

Muszę przyznać, że jestem trochę rozczarowany, szczególnie po używaniu przez kilka tygodni poprzedniego modelu firmy, tj. HTC Touch 3G. Co prawda ekran jest dużo większy i dzięki temu rozdzielczość jest bardziej odpowiednia do przycisków i wodotrysków systemowych. Do wad telefonów musiałbym dodać także słabe kolory ekranu, które w porównaniu właśnie z 3G są znacznie bledsze, mniej nasycone. Warto także wspomnieć o baterii, którą trzeba częściej ładować niż w innych modelach. Nie należy zapominać także o rozmiarach i wadze, Touch 3G to to nie jest:)
Z kolei do plusów, oprócz wspomnianego rozmiaru ekranu, trzeba zaliczyć oddzielne wyjście na słuchawki i w miarę szybko działający system. Poza tym telefon obsługuje się w miarę wygodnie. Można nim sterować bez użycia rysika, także za pomocą palców.
Na koniec jeśli miałbym podsumować, to jednak wybrałbym 3G zwłaszcza, że za HD trzeba zapłacić około 2500 tysiąca złotych. Za tyle to jednak wybrał bym iPhone’a.

PS. W kolejnym odcinku telefonowym opiszę w 3 zdaniach odczucia w używaniu produktów firmy TellForceOne sygnowanych logo MyPhone.