Tech

Sam tabbloidyzuj internet

Według słownika tabloid, to po prostu gazeta codzienna zawierająca sensacyjną treść, niektórzy dodają także, że ma specyficzny format, rozmiar. Jednak w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy na polskich stronach i forach można było znaleźć informacje o tzw. tabloidyzacji internetu. Stwierdzenie, to miało określać fakt, że w globalnej sieci jest coraz więcej mało znaczących informacji. Dla przykładu podawano głównie serwisy wypromowanie przez o2.pl, czyli np. pudelek.pl, czy hotmoney.pl.

Trochę inne podejście do tabloidyzacji zaprezentowali programiści z zespołu Hewlett-Packard Development, którzy przygotowali narzędzie, webaplikację – Tabbloid. Jej główna funkcjonalność dotyczy zmiany dowolnego lub zdefiniowanego kanału wiadomości RSS w gazetkę dostarczaną na e-mail w postaci pliku PDF. Można ją później wydrukować i zabrać ze sobą do pociągu, tramwaju, autobusu, czy gdziekolwiek, gdzie nie będziemy mieć dostępu do sieci, a będziemy chcieli przejrzeć interesujące nas informacje. Jest jednak pewien wymóg, udostępniane w kanale RSS wiadomości muszą mieć pełną długość, bo inaczej w pliku PDF także znajdą się tylko skróty informacji.

Aby skorzystać z serwisu wystarczy odwiedzić stronę Tabbloid. Następnie dodać wybrane kanały RSS, z predefiniowanej listy lub wpisując wybrane np. webatech. Na koniec pozostaje wybranie czasu dostarczania gazety PDF na nasze konto i to już wszystko. W wyznaczonym terminie na podany adres e-mail zostanie wysłana gazeta.

Porady na opisany temat szukaj na stronie poradnika – poradnik.webatech.pl.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst