Tech

Assembla 2.0 - czyli hosting subversion na nowo

W grudniu ubiegłego roku podałem listę serwisów hostingowych Subversion. Co ciekawe jako pierwsza w spisie znalazła się assembla, którą uważam, za jeden z najbardziej dopracowanych tego typu serwisów. Więcej o jej możliwościach możecie przeczytać na stronie NEXTa w moim krótkim teście. Ja natomiast chciałbym wspomnieć o nowościach jakie pojawiły się kilka dni temu.

Po pierwsze assembla zaproponowała nowe plany płatności. Dotychczas można było korzystać z trzech opcji (bezpłatny, komercyjni i profesjonalny). Teraz zostały tylko dwa: Free i Private/Professional. Dodatkowo wszyscy ci użytkownicy serwisu, którzy wykorzystywali wersję bezpłatną do prywatnych projektów (nie projektów studenckich) będą musieli niestety dokonać konwersji konta na płatne lub darmowe, ale z publicznym dostępem. W ramach płatnego abonamentu użytkownik dostanie:
– dostęp do wszystkich narzędzi serwisu;
– możliwość ustawienie praw prywatnych;
– dostęp do szyfrowania za pomocą SSLa;
– opcjonalny backup na konto Amazon S3 (jeśli mamy wykupione).
Zmienione zasady dotyczą także płatności, która teraz zależna jest m.in. od liczby uczestników projektu i zajmowanej przestrzeni dyskowej. Co ciekawe robiąc obliczenia dla średnich projektów, to obecna opcja jest dużo korzystniejsza.

Zespół pracujący nad Assemblą przygotował także nowe funkcji. Wśród nich warto wymienić zintegrowana przeglądarkę subversion, poprawę importu do Traca, dostarczanie e-maili z informacjami w czasie rzeczywistym, a także poprawę REST API. Oczywiście nie jest ot cała lista. W celu wypróbowania serwisu zachęcam do zajrzenia na www.assembla.com.

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst