Tech

Nasza-klasa - bardziej profesjonalne podejście

Około dwóch tygodni temu, a dokładniej 17 lipca zespół pracujący nad serwisem nasza-klasa wprowadził podział na konta fikcyjne i realistyczne. Wiązało się to oczywiście z akceptacją nowej wersji regulaminu. Jednak co ciekawe na razie nie ma informacji jakoby konta wskazujące na nieistniejące osoby miałyby być usunięte. Ciekawe więc czy nk szykuje nam jakąś nową, ciekawą funkcjonalność, czy za kilka dni, czy tygodniu zapowie usunięcie kont nierealnych.

Wydaje mi się, że sytuacja taka spowodowana była kilkoma spostrzeżeniami. Otóż profile nierealne, a tym samym zbierające np. ród określonej rodzinny, czy zwolenników Fiata Panda wyglądały na tle serwisu mało profesjonalnie. Do tego mogły służyć do gromadzenia danych nieświadomych użytkowników, którzy w profilach zaznaczyli opcję widoczności danych tylko dla znajomych. Jest jeszcze jeden powód rozgraniczenia profili i według mnie niedługiego ich usunięcia. Chodzi o profile reklamowe. Generalnie zmiany w jakich podąża nk oceniam pozytywnie.

PS. Warto dodać, że w serwisie pojawiły się ogłoszenia o pracę. Wygląda na to, że zespół nk znacznie się powiększy. Czyżby jeszcze szybszy rozwój w kolejnym czasie? Może publiczne API?

Tagi:
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst